هزینه جراحی بینی 1402

4.3/5 - (11 امتیاز)

هزینه جراحی بینی 1402

4.3/5 - (11 امتیاز)

رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان است که برای زیباتر شدن ظاهر افراد انجام می شود. در طی این عمل، جراح پلاستیک غضروف و استخوان های بینی را تغییر می دهد تا آن را کوچکتر کند. جراحی بینی همچنین می تواند نوک بینی را تغییر شکل دهد، سوراخ های بزرگ بینی را کوچک کند و عدم تقارن بینی را اصلاح کند. علاوه بر این، برخی از افراد برای رفع مشکلات تنفسی مانند انحراف تیغه بینی و انسداد مجاری بینی تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند. اما دغدغه اغلب افراد، هزینه جراحی بینی است. ما در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر قیمت عمل بینی را بررسی کنیم، لذا تا انتها همراه ما باشید.

قیمت جراحی بینی

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی

رینوپلاستی بر ظاهر شما تأثیر می گذارد. بنابراین، باید توسط یک جراح مجرب و در یک بیمارستان واجد شرایط انجام شود. بسته به شهرت جراح، پیچیدگی عمل و امکانات بیمارستان، هزینه جراحی می تواند تغییر کند. عمل زیبایی بینی را می توان به دلایل مختلفی انجام داد. شاید از شکل یا اندازه بینی که به صورت ژنتیکی به شما داده شده ناراضی باشید. یا شاید قبلاً آسیبی دیده اید که باعث بدشکل شدن بینی شما شده است. دلیل علاقه شما به جراحی زیبایی بینی هرچه که باشد، مهم است که قبل از تصمیم گیری نهایی، تمام جنبه های این عمل از جمله هزینه را درک کنید.

چهار عامل اصلی که در کل هزینه جراحی زیبایی بینی نقش دارند عبارتند از:

  • دستمزد جراح
  • هزینه های بیمارستان
  • نوع عمل (زیبایی یا درمانی یا ترمیمی)
  • تکنیک جراحی

علاوه بر موارد فوق، چندین هزینه قبل و بعد از عمل جراحی بینی وجود دارد که هنگام تعیین هزینه دقیق برای جراحی زیبایی بینی خود، آن‌ها را در نظر بگیرید. سایر هزینه های مربوط به جراحی بینی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

  • آزمایش های پزشکی
  • داروهای قبل و بعد از عمل
  • عکسبرداری یا طراحی سه بعدی بینی قبل از عمل

دستمزد جراح

این مورد را پزشک محاسبه می کند و بر اساس تخصص و تجربه او در انجام عمل جراحی بینی است. عامل اصلی تعیین کننده هزینه رینوپلاستی این است که آیا این اولین جراحی بیمار است که به آن رینوپلاستی اولیه نیز گفته می شود یا اینکه جراحی ثانویه بینی است.

دستمزد جراح برای جراحی بینی ترمیمی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، زیرا این جراحی می تواند سومین یا چهارمین جراحی بیمار بوده و معمولاً با هر عمل جراحی بعدی انجام آن دشوارتر می شود. یکی دیگر از عواملی که می تواند بر هزینه جراحی بیفزاید این است که غضروف از سایر نواحی بدن برای بینی برداشته شود. گاهی در جراحی بینی اولیه و یا در رینوپلاستی ثانویه، غضروف باید از گوش(ها) و یا دنده بیمار گرفته شود.

هزینه اتاق عمل

هزینه اتاق عمل به عنوان بخشی از هزینه رینوپلاستی، تجهیزات، داروها و ابزاری را که قبل، حین و بعد از جراحی شما استفاده می شود، پوشش می دهد. این هزینه همچنین به حمایت از کارکنان مرکز جراحی مانند پذیرش، پرستاران و دستیاران جراحی کمک می کند که روز جراحی را به یک تجربه موفق و خوشایند تبدیل کنند.

هزینه های بیهوشی

برای اکثر روش های جراحی بینی، بیهوشی عمومی توصیه می شود. این به بیماران اجازه می دهد تا در طول عمل بی هوش باشند و دردی احساس نکنند. ایمن نگه داشتن بیماران و نداشتن درد و همچنین جلوگیری از حالت تهوع پس از جراحی اولویت تیم بیهوشی است.

هزینه جراح بینی

تکنیک های جراحی

در ایران جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. جراح شما بر اساس شرایط و انتظارات شما یکی از این روش ها را انتخاب می کند. در جراحی بسته تمام برش های جراحی در داخل بینی ایجاد می شود و اسکارها همگی داخلی هستند. در نتیجه، پس از آن با تورم و جای زخم جزئی مواجه خواهید شد.

در حالی که در جراحی باز، برشی بین سوراخ های بینی ایجاد می شود تا پزشک دسترسی بیشتری به غضروف داشته باشد. اگرچه این روش می تواند غضروف را با دقت بیشتری ثابت کند، اما ممکن است اسکار کوچکی روی بینی باقی بماند.

آیا بیمه جراحی بینی را پوشش می دهد؟

به استثنای نقص تنفسی یا جراحی ترمیمی پس از ضربه شدید یا شکستگی بینی، عمل بینی معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. در بیشتر موارد، هزینه جراحی زیبایی بینی را شخص بیمار پرداخت خواهد کرد. در مواردی که ممکن است عمل همزمان زیبایی و درمانی انجام شود، تنها هزینه عمل درمانی برآورد و پرداخت می شود. میزان پرداختی هزینه عمل های درمانی بینی نیز به بیمه تحت پوشش بیمار بستگی دارد.

اهمیت و نحوه انتخاب جراح بینی

جراحی بینی اگر به درستی انجام نشود می تواند اثرات مخربی بر ظاهر شما داشته باشد. بنابراین باید در انتخاب بهترین جراح بینی بسیار دقت کرده و هزینه پایین را فدای زیبایی و سلامت خود نکنید. جراحان پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی از نظر قانونی مجاز به انجام جراحی بینی هستند. اما باید فردی را انتخاب کنید که در جراحی زیبایی مهارت داشته باشد و از مجاری تنفسی و ساختار بینی آگاهی کامل داشته باشد. یکی از در دسترس ترین و ارزشمندترین روش های انتخاب جراح بینی بررسی رزومه و اعتبار پزشکان است، زیرا عموماً پزشکان شناخته شده جراحی بینی بیشتری انجام داده اند و تجربه بیشتری دارند.

توصیه پایانی

از آنجایی که فرم، اندازه و مشکلات عملکردی در افراد مختلف متفاوت است، لذا هزینه جراحی بینی یکسان نخواهد بود. در حقیقت نوع عمل (درمانی یا زیبایی)، تکنیک عمل، مدل بینی و میزان تغییرات به همراه دستمزد جراح نقس تعیین کننده ای در قیمت نهایی عمل بینی خواهد داشت. علاوه بر این، عمل های درمانی همزمان با زیبایی به مراتب هزینه های بیشتری را در برخواهد داشت.

در پایان توصیه می شود اگر قصد عمل بینی را دارید، برای کاهش هزینه ها از عمل بینی نزد پزشکان و جراحان کم تجربه اجتناب کنید. اگرچه امکان جراحی ترمیمی بینی وجود دارد، اما جراحی مجدد بینی بسیار پیچیده تر است. لذا توصیه می شود جهت انجام عمل رینوپلاستی به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

دکتر علیرضا ابیانه