دکتر علیرضا ابیانه
Search
Close this search box.

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

این روزها افراد زیادی متقاضی عمل بینی نیمه فانتزی دارند؛ زیرا این مدل بینی حالتی طبیعی داشته و به صورت زیبایی قابل توجهی می دهد. جراحی بینی نیمه فانتزی به دو روش باز و بسته انجام می شود و نیاز به مراقبت های خاصی دارد. بینی های نیمه فانتزی فرمی ظریف تر و کوچک تر دارند؛ اما خیلی به سمت بالا کشیده نمی شوند. در ادامه این نوشتار به بررسی هرچه بیشتر این جراحی و مراقبت های پس از آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

منظور از عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

به طور کلی تفاوت خاصی میان بینی های فانتزی و بینی های نیمه فانتزی وجود ندارد؛ به همین جهت ممکن است تشخیص این دو حالت برای شما نیز سخت باشد. ساختار عمل بینی نیمه فانتزی به گونه ای است که پزشک طی آن تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بینی را به سمت فانتزی شدن سوق دهد؛ اما ظاهر طبیعی آن را نیز حفظ کند. در این مدل نوک بینی به سمت بالاتر کشیده شده و قوس بیشتری به آن داده می شود. این امر موجب می شود تا بینی های نیمه فانتزی ظرفیت تر و کوچک تر از حالت معمول باشند.

بینی نیمه فانتزی چه شکلی است؟

اگر بخواهیم اشاره ای به فرم بینی در عمل جراحی بینی داشته باشیم لازم است بدانید که ظاهر بینی حالتی طبیعی دارد. در این روش پزشک تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا نوک بینی بیش از حد معمول بالا نرفته و حالتی خوکی نگیرد.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی تفاوت های عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی پرداخته و در این باره اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. از مهم ترین تفاوت های عمل بینی نیمه فانتزی با فانتزی می توان به شدت بالای زوایای تغییر یافته در حالت فانتزی اشاره نمود. این امر کاملا برخلاف بینی نیمه فانتزی است؛ زیرا در این عمل بینی حالت طبیعی خود را حفظ خواهد کرد.

کاندیدای مناسب جراحی نیمه فانتزی

برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی ابتدا باید بررسی کنید که آیا کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر؟ در این جراحی ظاهر طبیعی بینی حفظ شده و پزشک به برطرف ساختن ایرادات بینی می پردازد. چنین شرایطی موجب می شود تا بدون ایجاد چهره ای مصنوعی بتوان به یک بینی خوش فرم و زیبا دست یافت. اگر هدف شما از انجام این جراحی رسیدن به یک بینی با فرم و حالتی طبیعی است ما جراحی بینی نیمه فانتزی را پیشنهاد می نماییم. افرادی را می توان به عنوان کاندید این جراحی معرفی کرد که بینی آن ها غضروفی محکم و پوستی نازک دارد.

جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر ابیانه

عمل بینی نیمه فانتزی چگونه انجام می شود؟

برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی از دو روش عمل باز و عمل بسته استفاده می گردد. پزشکان با توجه به انتظارات شما از جراحی می توانند بهترین روش را انتخاب کنند. ساختار عمل بینی باز به این شکل است پزشک به واسطه سوراخ بینی جراحی را انجام می دهد. برای این امر بایستی برش کوچکی میان دو سوراخ بینی ایجاد گردد. توجه داشته باشید که جراحی تحت بیهوشی انجام شده و نیاز به دقت عمل بالایی دارد؛ به همین جهت توصیه داریم حتما در انتخاب پزشک دقت کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی می توانند بر نتایجی که از این جراحی دریافت می کنید اثرات قابل توجهی داشته باشند. برای دریافت نتایج بهتر توصیه داریم حتما این مراقبت ها را رعایت کنید. این مراقبت ها شامل موارد زیر می شوند و هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

هنگام خوابیدن بایستی سر شما در زاویه مناسبی قرار گیرد. برای این امر توصیه داریم حتما هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار داده و از خوابیدن به پهلو بپرهیزید.

نحوه ورزش بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

انجام هرگونه فعالیت ورزشی سنگین تا بهبود کامل ممنوع می باشد. این فعالیت های ورزشی مواردی همچون ورزش های هوازی، وزنه برداری، پیاده روی روزانه و دوچرخه سواری را شامل می شوند که می توانند فشار زیادی به بدن شما وارد سازند.

عوامل خطر بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

خطرات و عوارض عمل بینی ممکن است در جراحی بیی نیمه فانتزی هم به سراغ شما آید که عمدتا به دلیل عدم انتخاب پزشک مجرب رخ می دهند. به طور کلی عوامل خطر پس از این جراحی شامل موارد زیر می شوند.

  • آسیب به بافت عمقی
  • عفونت
  • حساسیت به داروی بیهوشی
  • سوراخ شدن تیغه بینی
  • کاهش حس بویایی
  • بی حس شدن داخل و اطراف پوست بینیب
  • ایجاد درد
  • ایجاد کبودی و تورم در ناحیه بینی
  • ماندن اثرات زخم و اسکار
  • عدم تنفس از طریق بینی

جمع بندی

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که عمل بینی نیمه فانتزی در کنار فانتزی نمودن بینی ظاهر طبیعی آن را نیز حفظ می کند. این جراحی به دو روش بسته و باز انجام می شود و نیاز به داروی بیهوشی دارد. برای کسب نتایج رضایت بخش از این جراحی لازم است حتما مراقبت های پس از جراحی را رعایت نموده و به تمام دستورالعمل های پزشک خود توجه داشته باشید.

*~ سوالات متداول جراحی بینی نیمه فانتزی ~*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

مطالب مرتبط