جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی یک روش جراحی برای اصلاح بینی برجسته، غیر معمول، نامتقارن یا نامنظم است.همچنین به وسیله ی جراحی بینی می توانیم هر گونه مشکلات درمانی مرتبط با بینی را درمان کنیم .

جهت تماس با دکتر ابیانه جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912

جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

از آن جایی که جراحی بینی یکی از موادی است که می تواند باعث جذاب تر شدن چهره ی فرد شود برای افرادی مناسب است که از فرم بینی خود راضی نیستند به گونه ای که بر اعتماد به نفسشان  در محیط اجتماعی و زندگی فردی تاثیر گذاشته است و یا افرادی که از نتیجه جراحی بینی انتظار معقولانه ای دارند و سلامت جسمانی کامل برخوردار هستند .

به طور کلی این جراحی بهتر است برای افرادی انجام شود که بینی آن ها به رشد کافی رسیده باشد ( دختران بعد از سن 14 سالگی و پسران بعد از 15 سالگی ).

تکنیک در جراحی بینی

2 تکنیک در رینوپلاستی وجود دارد که عبارتست از :

جراحی  باز
در روش باز، برش بین پوست بین دو سوراخ انجام می شود ،این تکنیک به جراح اجازه می دهد که ساختار داخلی بینی را دقیق ببیند و دقیقا بازسازی کند. از مضرات این روش این است که طول می کشد تا بهبود یابد. اسکار از این نوع روش اغلب بسیار کوچک است و به سرعت از بین می رود.

جراحی بسته
رینوپلاستی بسته به برش خارجی نیاز ندارد و بافت ها را مختل نمی کند و بیمار سریع تر بهبود می یابد.

روش جراحی به صورت باز یا بسته بودن  بر اساس آناتومی و نتایج توسط جراح بینی بررسی می شود که کدام روش برای شما مناسب تر است .

مشاوره جراحی بینی

برای مشاوره بهتر است به متخصص جراحی بینی مراجعه کنید شما می توانید در زمان مشاوره در مورد انتظارات خود از جراحی بینی با پزشک خود به صورت مختصر صحبت کنید همچنین بهتر است در همان جلسه مشاوره هر گونه سوالی در مورد نوع جراحی بینی دارید از پزشک خود بپرسید  .

دیگر جراحی ها

بسیاری از افراد تمایل دارند که در هنگام جراحی بینی دیگر جراحی ها مانند جلو آوردن چانه یا برجسته کردن گونه انجام دهند شما می توانید در جلسه ی مشاوره با پزشک خود درمورد این تغییرات صحبت کنید تا پزشک بعد از بررسی آناتومی صورت شما تصمیم بگیرید که آیا انجام دیگر جراحی ها برای شما مناسب خواهد بود یا خیر .در بعضی مواقع بعد از جراحی بینی شاید دیگر نیاز نباشد شما تغییر دیگری دهید زیرا همان طور که می دانید جراحی بینی تا حدودی فرک چشم ها و دیگر اعضای بدن را تغییر می دهد و یا در بعضی از افراد تغییرات بیشتر باعث زیبا و جذاب تر شدن صورتشان می شود.

دیگر مقاله ها  عبارتست از :

اقدامات قبل از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی

جراحی بین مردان

آلرژی بینی

تفاوت بینی های  گوشتی و استخوانی

راه های ارتباطی


تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید،

ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912
drabyaneh@yahoo.com

پیج اینستاگرام