دکتر علیرضا ابیانه
Search
Close this search box.

اصلاح صورت بعد از عمل بینی

اصلاح صورت بعد از عمل بینی

بهترین زمان برای اصلاح صورت بعد از عمل بینی چه زمانی است؟ ممکن است شما نیز در دروان نقاهت عمل بینی قرار داشته باشید و ذهن شما درگیر چنینی پرسشی باشد. تمام افرادی که صورت هایی پر مو دارند دغدغه های زیادی نیز برای اصلاح صورت خود پس از انجام جراحی بینی دارند. نکته ای که لازم است بدانید این است بافت بینی پس از جراحی بسیار آسیب پذیر خواهد بود و هرگونه اصلاح با بند و یا وکس می تواند به این یافت فشار وارد سازد. با توجه به این موضوع توصیه داریم از اصلاح صورت خود بعد از عمل بینی بپرهیزید تا در ادامه با مشکلات خاصی مواجه نشوید.

فراموش نکنید که بررسی دقیق تر زمان مناسب برای اصلاح صورت بایستی براساس پارامترهای خاصی صورت پذیرد. این پارامترها شامل نوع برش، نوع بخیه، نوع عمل جراحی و پوست شما می شوند که نباید نسبت به آن ها بی اعتنا بود. در این راستا توصیه داریم حتما برای درمان خود از پزشکانی کمک بگیرید که دانش و مهارت بسیار بالایی دارند. این پزشکان با ارائه تمام مراقبت ها و بررسی دقیق ساختار بینی شما می توانند به بهبود هرچه سریع تر شما کمک های شایانی نمایند.

بهترین زمان برای اصلاح صورت بعد از عمل بینی

یکی از نکات بسیار مهمی که لازم است پس از انجام عمل بینی رعایت نمایید؛ عدم وارد شدن هرگونه فشار به بافت بینی است. زمانی که صورت خود را اصلاح می کنید به بافت های اطراف بینی فشار وارد می کنید و این امر می تواند در ادامه شما را با مشکلات متعددی مواجه سازد. با توجه به این امر توصیه داریم تا دو ماه پس از انجام جراحی بینی اقدام به اصلاح صورت خود ننمایید.

همان گونه که می دانید در حال حاضر از روش های مختلفی برای اصلاح صورت استفاده می شود. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به این روش ها داشته باشیم می توان بند انداختن، شمع و یا وکس را نام برد. هرکدام از این روش ها به نحوی می توانند به بافت بینی شما فشار وارد کنند. پزشکان توصیه اکید دارند که اصلاح صورت بعد از عمل بینی را تا 2 ماه به تعویق بیندازید.

اگر جزء افرادی هستید که صورت هایی پرمو دارند می توانید از روش های جایگزین دیگری برای اصلاح صورت خود استفاده کنید. این روش ها شامل تیغ و یا کرم های موبر می شوند که فشار خاصی را به بافت بینی شما وارد نمی کنند. برای استفاده از کرم های موبر شرایط خاصضی وجود دارد. افرادی که به این کرم ها حساسیت دارند نباید تا دوهفته پس از انجام جراحی بینی اقدام به استفاده از آن ها برای اصلاح صورت نمایند.

عوارض اصلاح صورت بعد از عمل بینی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مهم ترین عوارض اصلاح صورت بعد از عمل بینی پرداخته و در این زمینه اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. اصلاح کردن صورت بلافاصله پس از انجام جراحی بینی موجب ایجاد تورم، زخم، کبودی و التهاب در صورت شما خواهد شد. فراموش نکنید که در حالت طبیعی پس از انجام جراحی با عوارضی به این شکل مواجه خواهید شد؛ بنابراین بهتر است با استفاده از مواد آرایشی و یا اصلاح این عوارض را تشدید ننمایید.

منافذ صورت انسان پس از عمل جراحی بینی باز خواهد شد تا به این طریق اکسیژن لازم به پوست شما برسد. اصلاح صورت بعد از عمل بینی و یا آرایش کردن موجب بسته شدن این منافذ شده و به این طریق مانع از اکسیژن رسانی به پوست شما می گردد. در چنین شرایطی روند بهبود شما با تاخیر بسیار زیادی اتفاق می افتد و شرایط نرمالی را نیز تجربه نخواهید نمود.

پاکسازی پوست بعد از عمل بینی

علاوه بر نکاتی که لازم است در راستای اصلاح صورت بعد از عمل بینی رعایت نمایید، بایستی توجهات لازم نسبت به پاکسازی پوست نیز داشته باشید. برخی ممکن است با این پرسش که آیا می توان بعد از عمل بینی پاکسازی و یا فیشیال پوست انجام داد مواجه شوند.

توجه داشته باشید، تمامی متخصصانی که در حوزه جراحی بینی فعالیت دارند برای شستشوی پوست بعد از عمل جراحی شوینده های ملایم را تجویز می کنند. در پاکسازی پوست از این شوینده های ملایم استفاده نمی شود و مواد شیمیایی مورد استفاده می توانند آسیب های قابل توجه ای به پوست شما وارد سازند. به همین جهت بهتر است پاکسازی پوست خود را بعد از دوران نقاهت موکول کنید.

کلام آخر

همان گونه که دربخش های قبل نیز بیان شد بایستی اصلاح صورت بعد از عمل بینی را به مدت 2 ماه به تعویق بیندازید؛ چرا که اصلاح صورت می تواند به بافت بینی آسیب وارد سازد. علاوه بر این بایستی مراقبت های دیگری را نیز رعایت کنید تا به نتایج مورد انتظار خود دست یابید. این مراقبت ها به صورت زیر می باشند و هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارند.

انتخاب یک پزشک مجرب و ماهر برای انجام عمل بینی اهمیت بسیار زیادی دارد. برای زمان دقیق اصلاح صورت بعد از عمل بینی می توانید با پزشک خود مشورت نموده و با توجه به شرایطی که دارید بهترین زمان را انتخاب کنید. دکتر علیرضا ابیانه به عنوان بهترین جراح بینی از دانش و مهارت بسیار بالایی برخوردار بوده و با ارائه دستورالعمل های لازم می تواند در این راستا به شما کمک های قابل توجه ای نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =

مطالب مرتبط