دکتر علیرضا ابیانه

آزمایشات قبل از عمل بینی

آزمایش قبل از جراحی بینی

آزمایشات قبل از عمل بینی

آزمایشات قبل از عمل بینی یکی از ضروری ترین و اصلی ترین اقدامات است که می تواند بر نتیجه نهایی جراحی بینی موثر باشد. شما نمی توانید یک روز وارد کلینیک شوید و فردا بدون چکاپ عمل بینی انجام دهید! این مانند تلاش برای موفقیت در آزمون سراسری بدون داشتن منابع کمک آموزشی مناسب است. در واقع، آزمایش ها و تست قبل از جراحی بینی، یک پیش نیاز عمل ایمن و خوب تلقی می شود علاوه بر این، نتایج آزمایشات قبل از جراحی بینی می تواند به پزشکان و بیماران آگاهی و اطلاعات کافی برای جلوگیری از خطرات حین جراحی بدهد. به منظور آشنایی با آزمایشات قبل از عمل بینی و اطلاعات مرتبط به آن تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معاینات قبل از عمل بینی

پیش از تجویز هرگونه آزمایش قبل از عمل بینی، متخصص ساختار و وضعیت بینی بیمار را بررسی می کند. پزشک در حین معاینه استخوان، غضروف، ضخامت پوست بینی، غدد چربی، انحراف بینی و سوراخ های بینی از دست رفته را ارزیابی می کند. معاینه بصری سبب می شود تا پزشک دید درستی از جراحی داشته و به راحتی بتواند بهترین روش و مدل جراحی را با توجه به شرایط فیزیکی شخص در نظر بگیرد. همچنین، در معاینات قبل از عمل توصیه های مورد نیاز پزشک در مورد نوع بینی و تناسب با صورت به شما ارائه می شود تا بتوانید با آگاهی بیشتر اقدام به جراحی بینی کنید.

آزمایشات قبل از عمل بینی

اگرچه همه اشخاص سالم می‌توانند این عمل را انجام دهند، ولی در برخی از موارد از جمله بیماری های ارثی و زمینه‌ای و مشکلات مربوط به لخته شدن خون نمی توان عمل زیبایی را انجام داد. عمل بینی باعث ایجاد مشکلاتی برای این اشخاص، در طول عمل جراحی می شود. بنابراین، رعایت دستورات پزشک و انجام صحیح معاینه قبل از انجام هر گونه جراحی زیبایی مانند جراحی بینی برای بیمار و متخصص زیبایی بسیار ضروری است.

انواع آزمایشات قبل از عمل بینی

افراد پیش از اقدام به جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی، باید چندین جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشند تا متخصص وضعیت فیزیکی و وضعیت جسمانی فرد را به طور کامل ارزیابی کند. در قدم اول، متخصص فرد را مورد معاینه قرار می دهد و سوابق پزشکی او را می خواهد. بعد از آن، آزمایشات قبل از عمل بینی را برای زیباجوی عزیز تجویز می کند. مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از:

آزمایش خون قبل از عمل بینی

آزمایش خون توسط متخصص قبل از اکثر جراحی های تهاجمی از جمله جراحی های زیبایی و درمانی بینی مانند سپتوپلاستی تجویز می شود. ر آزمایش خون موارد زیر بررسی خواهند شد:

  1. CBC: این شاخص می تواند وضعیت گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاکت ها و سایر عوامل مهم در اندازه گیری سطح کم خونی شخص را شناسایی کند.
  2. FBS: سطح قند خون را مشخص می کند.
  3. PT و PTT: این علامت ها وضعیت لخته شدن خون را تعیین می کند. در واقع بدن برای حفظ لخته شدن خون به پروتئین زیادی نیاز دارد تا مسئله ایی در حین عمل ایجاد نشود.

تست بارداری

در صورتی که بیمار مشکوک به بارداری باشد این آزمایش باید انجام شود. زیرا جراحی بینی در دوران بارداری توصیه نمی شود و می تواند برای جینین و مادر مشکلاتی جدی ایجاد کند.

تصویربرداری

برای به دست آوردن نتایج دقیق تر در مورد ظاهر بینی، متخصص از زوایای مختلف عکس بینی شما را درخواست می کند. این یک نوع معاینه قبل از عمل بینی است که به پروسه جراحی و مراحل مورد نیاز در حین جراحی کمک زیادی می کند.

جواب آزمایشات قبل از عمل بینی چقدر زمان می برد؟

آزمایشات قبل از عمل بینی باید در اسرع وقت انجام شود تا هر مشکلی در سریعترین زمان برطرف و درمان شود. اما پاسخ دادن به تست جراحی بینی چقدر طول می کشد؟ در صورت عدم وجود مشکل، در عرض 24 ساعت نتیجه آزمایش را دریافت خواهید کرد.

پس از آن بیمار باید برای مطالعه نتایج تست جراحی بینی و راهنمایی و مشاوره لازم قبل از جراحی به پزشک مراجعه کند. شایان ذکر است، برای تست کرونا 48 ساعت طول می کشد که جواب آن آماده شود. علاوه بر این، در صورت بروز مشکل در آزمایش خون یا آزمایش کرونا، از بیمار خواسته می شود که مجدداً آزمایش را انجام دهد. این ممکن است کمی هزینه جراحی بینی و آزمایشات قبل از آن را افزایش دهد.

هزینه آزمایشات قبل از عمل بینی

توجه داشته باشید که هزینه آزمایشات قبل از عمل بینی به عوامل متعددی از جمله وضعیت سلامتی، نوع آزمایش، آزمایشگاه مورد نظر، سن و جنسیت فرد، و غیره بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه تست های خانم ها و آقایان به خاطر فیزیولوژی و نوع هورمون بدن آن ها کاملا متفاوت است.

بنابراین برای اطلاع از هزینه دقیق آزمایشات با آزمایشگاه مربوطه صحبت نمایید. شایان ذکر است، اشخاصی که زیر نظر پوشش بیمه ایی هستند هزینه آزمایش آن ها متفاوت است. علاوه بر این، بسته به آزمایشگاه های مختلف و تجهیزات و دستگاه های پیشرفته آن ها، تعیین هزینه نهایی جراحی متغییر خواهد بود.

کلام آخر

افرادی که قصد عمل بینی را دارند باید قبل از آن آزمایشات لازم را انجام دهند و در صورت بروز مشکلات، زمان کافی برای برداشتن گام های اساسی برای بهبودی و درمان را داشته باشد. علاوه بر این، متخصص معمولاً سه تا چهار هفته قبل از جراحی، آزمایشات را برای شخص تجویز می کند آزمایشات قبل از عمل بینی برای کاهش بروز عوارض احتمالی بینی ناشی از بیماری های زمینه ای و همچنین مشکلات جسمی اهمیت بسزایی دارد.

توجه داشته باشید که انجام اقدامات قبل از عمل بینی همانند مراقبت های بعد از آن ضروری است. با این حال باید بدانی که انتخاب جراح خوب یک الویت در عمل های زیبایی محسوب می شود. متخصص زیبایی باید تجربه و مهارت خوبی در این زمینه داشته باشد تا بتواند بهترین گزینه را متناسب با چهره شما انتخاب کند. با انجام عمل تحت نظر بهترین جراح بینی در تهران می توانید بدون عارضه خاصی به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط