جراحی به روش باز و بسته بینی

جراحی به روش  باز و بسته بینی

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی را می توان به دو گروه تقسیم کرد: رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته، و هر کدام دارای یک سری از مزایا و خطرات است که شما باید قبل از برنامه ریزی یک عمل دقیق در نظر بگیرید.

جهت تماس  با دکتر ابیانه جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید   با  شماره های زیر تماس  حاصل  فرمایید  20  90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912

جراحی باز

تفاوت اصلی بین دو نوع جراحی بینی این است که رینوپلاستی باز شامل یک برش کوچک بر روی کولملا می شود، که قطعه بافت نرم بینی است .اگر چه ممکن است به عنوان یک تمایز کوچک به نظر برسد، این برش به طور قابل توجهی تغییر چگونگی عمل جراح را انجام می دهد و بنابراین یک عامل مهم در تصمیم گیری بین دو نوع جراحی بینی است.

اگر تصمیم به انجام رینوپلاستی باز دارید، باید با جراح خود مشورت کنید. در طی این مشاوره، جراح شما، سابقه پزشکی شما را ارزیابی می کند، معاینه فیزیکی را ارزیابی می کند و دستورالعمل هایی را برای قبل از  عمل  جراحی می دهد. این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • داروهای خاصی را اجتناب کنید
  • سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را متوقف کنید.
  • داشتن یک همراه بعد از عمل جراحی الزامی است .

در جراحی بازمانند دیگر روش ها مراحل جراحی انجام می شود برای پیشگیری از درد برای شما بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی و آرامبخش دریافت خواهید کرد.بعد از آن جراح با برش بر روی کلوملا جراحی را شروع می کند و سپس به تغییر شکل بینی ادامه می دهد. جزئیات مرحله دوم به شدت به شرایط شما بستگی دارد؛ زیرا رینوپلاستی پیچیده تر و فنی تر نیاز به زمان بیشتری دارد. اگر رینوپلاستی شما به منظور اصلاح یک مسئله جزئی باشد، جراح شما ممکن است فقط نیم ساعت برای تغییر شکل بینی نیاز داشته باشد. با این حال، اکثر رینوپلاستی ها بین یک تا چهار ساعت طول می کشد.

بهبود

هنگامی که عملیات شما تمام شده است، در یک اتاق ریکاوری از خواب بیدار خواهید شد. شما احتمالا درد را تجربه خواهید کرد، اما باید با داروهای خوراکی قابل کنترل باشد. در حدود 72 ساعت اول پس از عمل، احتمال درد و ناراحتی وجود خواهد داشت و این در صورتی است که تورم و کبودی در صورت شما وجود دارد .

پس از حدود پنج تا هفت روز، سموم و اسپلینت شما برداشته می شود و پس از سه یا چهار هفته، شما باید از اثرات جراحی به طور کامل از بین خواهد رفت  اگر چه ممکن است تا یک سال کامل برای از بین رفتن  تورم زمان لازم باشد.

خطرات جراحی بینی به روش  باز

مانند هر یک از دو نوع جراحی بینی، رینوپلاستی باز دارای مزایا و خطراتی است که باید در تصمیم نهایی خود محاسبه شود.

  • تورم کمی بیشتر است

فواید جراحی بینی به روش باز

  • برش کولوملا
  • عملیات ساده تر برای جراح
  • کنترل بیشترو دقت در نحوه دستکاری چهره بینی.

جراحی بینی به روش بسته

یکی از تفاوت های بسیار مهم در جراحی بسته برش آن است که در رینوپلاستی بسته ای برش از داخل انجام می شود  .هدف و اکثریت جزئیات هر دو روش یکسان می باشند. هر دو روش عبارتند از تغییر شکل بینی، اما عدم برش های خارجی در یک روش رینوپلاستی بسته، دیدگاه شما را در هنگام عمل جراحی کاهش می دهد.

به طور کلی در دو روش جراحی یکسان است اما برش ها متفاوت است و به دلیل اینکه در رینوپلاستی بسته، برش کمتر از یک رینوپلاستی باز است، باعث می شود تورم کمتر دیده شود و این جراح است که با توجه به نوع درمان بینی شما و انتظارات شما تصمیم می گیرد که به روش باز یا بسته جراحی کند در بعضی از جراحی ها پزشک حتماً باید از جراحی به روش بسته استفاده کند، این نوع جراحی برای پزشک کمی دشوار تر و دید  پزشک کمتر خواهد بود .

توجه داشته باشید هدف جراح در دو روش کوچک کردن بینی و فرم دادن آن است در رینوپلاستی به روش باز به جراح شما اجازه می دهد شکل بینی خود را با کنترل و دقت بیشتر تغییر دهید، در حالی که رینوپلاستی بسته به معنی عمل سریعتر و تورم کمتر در طی بهبودی شما است. شما عزیزان می توانید با جراح واجد شرایط  و با تجربه خود تصمیم بگیرید که کدام نوع جراحی بینی بهتر و با اهداف شما مناسب تر است .

دیگر مقاله ها  عبارتست از :

اقدامات قبل از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی

راه های ارتباطی


تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید،

ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912
drabyaneh@yahoo.com

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام