پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

سوال :زنی هستم بیست و هفت ساله بینی من گوشتی بود .با غضروف های پهن و پوست کلفت در ناحیه نوک بینی تحت عمل رینوپلاستی قرار گرفتم .در منظر اول بینی من خوب بود وحتی تا چند ماه رضایت کامل داشتم ولی به تدریج ناحیه زیر پوست بینی گود افتاد علت چیست و چه باید کرد ؟

پاسخ : اصولاً پوست کلفت بینی مورد مناسبی برای جراحی بینی  نیست و گاه برداشتن بیش از اندازه غضروف زیر پوست نوک بینی (هرم غضروفی بینی ) سبب گود افتادن این ناحیه می شود که آن را به بینی منقار طوطی اصلاح کرده اند و نباید آن را با بینی طوطی شکل که عارضه رینوپلاستی نیست و در اثر کوتاه بودن کولوملا پدید می آید اشتباه گرفت باید با گذاشتن  غضروف خودی این ناحیه گودگرفتگی را اصلاح کرد.

جراحی بینی

جراحی بینی

سوال :پس از عمل رینوپلاستی پره بینی من در یک طرف چال افتاده به طوری که با نفس کشیدن به تیغه ی میانی بینی می چسبد .البته من برای این که نوک بینی من پهن بود تحت عمل قرار گرفته ام .حالا شماتت زن داداش و خواهر شوهر و جاریم برایم مانده که چرا زیر بار چنین عملی رفتم و خود را از ریخت انداخته ام .

پاسخ :برای کاهش وسعت غضروف پره بینی برداشتن کامل غضروف یا بخش وسیعی از آن توصیه نمی شود زیرا منجر به کولاپس ( خوابیدن ) پره بینی می شود و منجر به مشکلی خواهد شد که شما گریبانگیر آن هستید حمایت دیواره ی پره بینی باید با حفظ باریکه ای از آن به عرض چهار تا هشت میلیمتر می باشد برقرار گردد .ضمناً متکی به خود باشید و گوش به حرف فک و فامیل و در و آشنا نکنید و در جهت اصلاح عارضه برآیید .

سوال : با عنایت به این که اینجانب تحت عمل جراحی سینوزیت واقع شدم بعد از گذشت 5 سال مجدداً با خلط شدید و سردرد مواجه شده ام آیا بهتر نیست به جای عمل جراحی از آنتی بیوتیک استفاده نمایم ؟

پاسخ :سینوزیت مزمن هم با درمان طبی وهم با جراحی معالجه می شود نسبت به پیشرفت بیماری و مقاومت در برابر داروها به ویژه آنتی بیوتیک ها در سینوزیت های مزمن که در اثر عوامل قارچی یا میکروب های هوازی پدید آمده باشند موثر واقع نمی شود .جراحی آندوسکوپی سینوس تحول بنیادی نسبت به جراحی های متعارف و متداول پیشین به وجود آورده و از عود بیماری جلوگیری کرده است .

دیگر مقاله ها  عبارتست از :

اقدامات قبل از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی

جراحی بین مردان

آلرژی بینی

تفاوت بینی های  گوشتی و استخوانی

راه های ارتباطی


تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید،

ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912
drabyaneh@yahoo.com

پیج اینستاگرام