تورم و کبودی بعد از عمل بینی

تورم و کبودی بعد از عمل بینی

شایع ترین مشکلی که معمولاً عنوان می شود تورم و کبودی بعد از عمل بینی است ، تورم و کبودی دور چشم عارضه بسیار شایعی است که 48 ساعت بعد از عمل ایجاد می شود ، دورچشم ، دور بینی دچار تورم شدید می شود ، بعضی افراد دچار کبودی وسیع می شوند که البته در مورد بیمارهای ما خیلی خیلی مختصر است . به طور کل بهتر است بگوییم که کبودی جزء عوارض شایع است و در همه ی بیماران دیده می شود.

جهت تماس با دکتر ابیانه جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912

علت تورم و کبودی چیست ؟

علتش این است که ما استخوان بینی را در جراحی بینی می شکنیم و این شکستگی باعث کبودی و تورم می شود البته با عمل های و تکنیک های خاصی که دکتر ابیانه استفاده می کند باعث می شود که این کبودی به حداقل برسد و اگر بخواهیم که کبودی و تورم کمتر شود بهتر است حتماً تا 24 ساعت اولیه از کمپرس یخ استفاده کنید و بعد از استفاده خواهید دید که تورم به حداقل می رسد.

راهکار طبیعی برای کاهش ورم و کبودی

همان گونه که گفته شد بعد از جراحی بینی کبودی و ورم بسیار طبیعی است و این تورم گاهی تا 5 الی 6 ماه باقی می ماند چه کارهایی می توان انجام داد تا این تورم زودتر بخوابد و بیمار به حالت طبیعی و اولیه خودش برگردد توصیه های مهم عبارتند از :

  • حتماً به هنگام خواب سر کمی بالاتر از بدن قرار بگیرد.
  • بهتر است از مواردی که باعث کاهش ورم می شود استفاده کنند مانند استفاده از آناناس ، کرفس است .
  • بهتر است از غذاهای کم نمک استفاده کنید .زیرا استفاده از غذاهای شور باعث می شود که ورم بیمار بیشتر شود .
  • از فعالیت و ورزش های سنگین پرهیز داشته باشند به عنوان مثال اگر بیمارهای ما ورزش های سنگین انجام می دهند توصیه می کنیم تا 6 ماه از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.

به مرور زمان ورم خودش کاهش پیدا می کند و جای نگرانی نخواهد بود صحبت هایی که شد باعث می شود که ورم زودتر بخوابد و مریض به حالت اولیه خود بازگردد .البته در بعضی بیماران خصوصاً افرادی که بینی گوشتی دارند شاید تورم غیر عادی باشد در چنین شرایطی پزشک امکان دارد تزریق کورتن انجام دهد .

برخی از نمونه کارهای دکتر ابیانه

دیگر مقاله ها  عبارتست از :

اقدامات قبل از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی

جراحی بین مردان

آلرژی بینی

تفاوت بینی های  گوشتی و استخوانی

راه های ارتباطی


تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید،

ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912
drabyaneh@yahoo.com

پیج اینستاگرام