تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی کاربرد وسیعی در زیباسازی صورت دارد. تزریق چربی روشی است بی خطر و با ماندگاری بالا، برای حجم دادن به مناطقی از صورت که نیازمند افزایش حجم است. پروسه تزریق چربی معمولا شامل گرفتن چربی از شکم یا پهلو، شستن و تصفیه کردن آن، و تزریق آن توسط سوزنهای مخصوص به درون مناطق نیازمند افزایش حجم می باشد. به منظور حصول بهترین نتیجه، ممکن است لازم باشد این تزریق ها به دفعات تکرار شوند. معمولا ناحیه ای که مورد تزریق قرار گرفته است دچار تورم می شود که این امر در عرض 3-2 هفته بهبود می یابد. میزان تورم پس از تزریق به ناحیه ای که تحت تزریق قرار گرفته بستگی دارد.

جهت تماس با دکتر ابیانه جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912

آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستید؟

اگر ناحیه ای از صورت شما نیاز به افزایش حجم دارد، کاندید مناسبی برای تزریق چربی به حساب می آیید. بیمارانی که برای تزریق چربی انتخاب میشوند باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشند. شما باید تمامی بیماریهایی که داشته اید یا دارید و تمام داروهایی که مصرف میکنید را جزء به جزء برای پزشکتان شرح دهید. وجود بیماریهایی نظیر فشارخون، دیابت، مشکلات تیرویید، آلرژی و غیره مواردی هستند که پزشک درباره آنها از شما سئوال خواهد نمود. اگر شما سابقه ای از خونریزی یا تورم غیر معمول بدنبال ضربه یا عمل جراحی دارید حتما جراحتان را در جریان بگذارید.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

هر بیمار آناتومی مخصوص به خود را دارد، و تکنیک مناسب تزریق چربی برای شما بستگی به مشخصات آناتومیک صورتتان و انتظاراتتان دارد. تمام بیمارانی که کاندید تزریق چربی هستند به ارزیابیها و آزمایشات قبل از عمل نیاز دارند. جراح شما آزمایشات مورد نیاز و همچنین عکسهای قبل از عمل را برایتان درخواست خواهد نمود.
در زمان عمل، چربی توسط لوله باریک مخصوصی که به یک دستگاه مکنده متصل است گرفته شده، و سپس توسط دستگاه مخصوصی تصفیه و سانتریفیوژ می شود. نهایتا چربی خالص و تصفیه شده توسط سوزنی که برای این کار طراحی شده است به درون نواحی مورد نظر تزریق می گردد. نحوه تزریق شامل چندین مرتبه ورود و خروج سوزن به درون بافت تحت تزریق است. پس از اتمام تزریق، نواحی تزریق یافته توسط جراح ماساژ داده می شوند تا حالت یکنواخت تر و طبیعی تری پیدا کنند. در پایان، روی محل پانسمان می شود.

پس از عمل چه بر شما خواهد گذشت؟

مناطقی که تحت تزریق قرار گرفته ممکن است پس از اتمام عمل پانسمان شود. این پانسمان یکهفته پس از عمل برداشته میشود و نیازی به تعویض دوره ای ندارد. جراح از شما درخواست میکند که تا یک هفته از فشار آوردن بر نواحی تزریق و خوابیدن به پهلو یا پشت خودداری نمایید. همچنین جراح شما از شما خواهد خواست که صورت خود را به نحوی که به شما آموزش میدهد ماساژ دهید.

عوارض تزریق چربی چیست؟

1. تورم ناحیه تزریق امری طبیعی است و در عرض چند هفته برطرف میشود.
2. پوست ناحیه تزریق ممکن است دچار کبودی شود. کبودیها طی چند هفته ناپدید میشوند.
3. کرختی و بیحسی پوست محل تزریق موقتی است و چند هفته تا چند ماه بعد بهبود می یابد.
4. طرفین صورت ممکن است تا مدتی غیر قرینگی مختصری داشته باشند. این امر طبیعی است و با کاهش تورم اصلاح میشود.
5. عفونت که البته بسیار نادر است
6. ندرتا سلولهای بدن برخی افراد چربی را سریعتر از آنچه که انتظار میرود جذب می کنند. در این موارد ماندگاری تزریق چربی کاهش می یابد.

مزایای تزریق چربی چیست؟

محبوبیت تزریق چربی برای حجم دادن به صورت در حال افزایش است. از آنجا که چربی از بدن خود بیمار گرفته میشود، بدن به خوبی آنرا تحمل می نماید. این تزریق کاملا بی خطر بوده، ماندگاری طولانی دارد، و قوام و ظاهر کاملا طبیعی به نواحی تزریق شده می بخشد. مهمترین مزیت تزریق چربی موجود بودن آن به میزان فراوان در بدن و نیز عاری بودن آن از خطرات احتمالی تزریق مواد صناعی است.

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی به دست

با بالا رفتن سن به دلیل نازک شدن پوست دست باعث می شود که استخوان و رگ های دست بیشتر نشان داده شود در واقع چروک شدن دست نشان می دهد که مقدار چربی از دست کم شده است . به همین دلیل هنگامی که دست چروک می شود به تدریج در دست ها لکه های قهوه ای ایجاد می شود .معمولاً برای از بین بردن چروک های دست پزشک از روند جوانسازی دست و بازسازی حجم استفاده می کند .

تزریق ژل و تزریق چربی روش هایی است که برای جوانسازی دست استفاده می شود در واقع شما با تزریق چربی یا تزریق ژل به دستهایتان موجب جوانسازی دست ها می شوید

چه عواملی باعث چروک شدن دست ها می شود ؟

  • افزایش سن
  • تماس با نورخورشید بیش از اندازه

همان طور که می دانیم دست ها  اولین اعضایی  از بدن ما است که سن ما را تشخیص می دهند .به همین دلیل برای اعتماد به نفس بیشتر و داشتن دست های  زیباتر می توانیم به روش تزریق چربی به دست اقدام کنیم .

تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست

اقدامات لازم قبل و بعد از تزریق چربی به دست

  • بهتر است بعد از تزریق چربی درصورتی که پوست دستتان کبود شد از مصرف برخی داروهایی که ضد التهاب هستند خودداری کنید و سعی کنید داروهایی که باعث رقیق کننده خون می شوند از یک هفته قبل از درمان از مصرف آن خودداری کنید .
  • استفاده از برخی مواد غذایی مانند روغن ماهی ، گیاهان جینگو ، گل راعی و برخی از ویتامین ها مثل ویتامین E از یک هفته قبل از تزریق چربی خودداری کنید.
  • از یک هفته قبل از خوردن الکل خودداری کنید.
  • می توانید برای کاهش درد از برخی از داروها مانند استامینوفن استفاده کنید
  • تا یک هفته از انجام ورزش های شدید خودداری کنید .
  • بعداز تزریق چربی به دست تا یک هفته از تماس مستقیم با نور خورشید خودداری کنید .
  • بعد از تزریق تا یک هفته از رفتن به استخر ، سونا ، جکوزی خود داری کنید .
  • از مالش دادن ناحیه تزریق شده تا مدتی خودداری کنید .

دیگر مقاله ها  عبارتست از :

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

تزریق پلاکت

راه های ارتباطی


تهران، میدان توحید، خیابان پرچم، جنب کانون توحید،

ساختمان دکتر ابیانه، طبقه پنجم غربی 20 90 91 66 – 021 0 62 62 62 0912
drabyaneh@yahoo.com

پیج اینستاگرام

با تشکر مدیریت سایت دکتر ابیانه جراح پلاستیک صورت و بینی .